איך לבחור קורס סקיפרים

Comments 0 by in שייט
23 בדצמבר 2013

אוהב את הים? חולם להשיט יאכטה ולהפליג אל האופק? אז בתור התחלה צריך להוציא רישיון סקיפר (משיט 30) ובשביל זה צריך ללמוד בקורס סקיפרים באחד מבתי הספר לשייט בישראל.

אז איך לבחור קורס סקיפרים

איך לבחור קורס סקיפרים בשנת 2014להיות הבעלים של יאכטה פרטית דורשת אמצעים כלכליים לא מבוטלים, למרות שבשנים האחרונות יש לא מעט אנשים שבמקום לרכוש דירה רוכשים יאכטה ועוברים לגור באחת המרינות בארץ. אבל כדי להפליג מידי פעם על יאכטה לא בהכרח צריכים לרכוש אחת אלא מספיק להיות חבר במועדון שייט, שזהו תחביב בעלות סבירה בהחלט.

הים בגדול והרחב תמיד משך אליו את בני האדם להרפתקאות שונות אם בעבר זה היה למטרת הפרנסה בדייג או מסחר, היום יותר ויותר למטרת פעילויות פנאי וספורט ימי. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים נמשכים לים ובוחרים להצטרף למועדון שייט כדי לחוות את תענוג של שייט ביאכטה עם החברים או המשפחה.

רישיון משיט 30 40 ו60

בכדי להשיט יאכטה יש צורך בהוצאת רישיון שייט מתאים – משיט 30 – המקנה לבעליו את האפשרות להשיט יאכטה עד 24 מטר בשייט חופי, מה שנקרא רישיון סקיפר. להשיט יאכטה במים בינלאומיים יש להוציא רישיון משיט 60, וקיים גם רישיון משיט בשכר הנקרא רישיון משיט 40 המאפשר להשיט עד 55 נוסעים בשכר בשייט חופי.

בכדי להוציא רישיון סקיפר בסיסי, משיט 30, יש להיות אדם בריא מעל גיל 18, לעבור קורס עזרה ראשונה והחייאה מוכר על ידי מד"א ולעמוד בהצלחה ב5 מבחנים, מתוכם ארבעה מבחנים עיוניים בנושאים: ימאות ג', ניווט א' חישובים ועבודת מפות בניווט ספינה, ניווט ב' שהו ניווט ספינה, משיט 30 הכולל מכונאות, חשמל, בקרת נזקים ותקלות ולאחר מכן כמובן מבחן מעשי מסכם הטסט.

מחיר קורס סקיפרים – כמה זה באמת עולה?

אז כמה עולה קורס סקיפרים?

הדרך להוצאת רישיון משיט 30 מתחילה בקורס סקיפרים. על פי כלכליסט בשנת 2009 עלות קורסי סקיפרים בארץ נעה בין 9,000 ל 25,000 ₪, ובכן אנחנו כבר אוטוטו בשנת 2014 והגיע הזמן להוציא מדריך חדש ועדכני שיעזור לכם לבחור קורס סקיפרים המתאים לכם ולכיס שלכם. למחיר הקורס יש חשיבות מכרעת במקרים רבים בבחירת בית הספר ללימוד קורס סקיפרים, כיום בשנת 2014 ישנם בתי ספר הפועלים בשיטת "מצליח" הידועה לשמצה ומתחילים את המשא ומתן במחיר גבוה יחסית ואז לאחר משא ומתן ניתן להוריד אותם באופן משמעותי, כך שהמחיר הראשון הוא לא תמיד האחרון. כמובן שזה לא תופס לגבי כולם, בבית ספר בלו ווייב במרינה בהרצליה מתגאים שיש מחיר אחיד ושהוא גם האטרקטיבי מאד.

בתי הספר הגדולים בארץ אכן ממוקמים במרינה בהרצליה שהיא המרינה הגדולה ביותר וממוקמת במרכז הארץ ועקב כך נגישה לתושבי מרכז הארץ בשל קרבתה לכביש החוף ומחלף הסירה בהרצליה.

first-mate07מרינות נוספות בארץ ובהן גם יש בתי ספר קטנים יותר המציעים קורסי סקיפרים וקורסי שייט שונים הם: מרינה תל אביב, מרינה אשקלון, המרינה הכחולה באשדוד, מרנה אילת, נמל יפו, נמל עכו, נמל חיפה ומבואות ים במכמורת.

קורסי סקיפרים המשווקים על ידי בתי הספר הגדולים מציעים שיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים במסגרת הפלגות תלמידים. כל בתי הספר מציעים קורסים קבוצתיים וישנם בתי ספר המציעים קורסים פרטיים במחיר גבוהה יותר. חלק מבתי הספר מציעים מסלול של לימוד עצמי של החומר העיוני ושיעורים מעשיים במסגרת בית הספר.

אז מה באמת הכי חשוב לבדוק לפי הרשמה לקורס סקיפרים?

מה אחוז המסיימים בהצלחה את הקורס ומקבלים רישיון סקיפר?

כל אחד יכול להירשם לקורס סקיפרים אבל לא כולם מסיימים, הדרך לקבלת רישיון סקיפר דורשת מעבר של ארבעה מבחנים עיוניים במשרד התחבורה, ואחריהם טסט מעשי, אחוז גבוה של בוגרים הינו מדד חשוב ביותר בבחירת בית ספר לשייט.

כמה שעות כולל החלק המעשי בקורס

החלק החשוב ביותר במהלך הקורס הוא שלב המפרשנות, בו התלמידים רוכשים את המיומנות ומפתחים את המקצוענות והביטחון העצמי בהשטת יאכטה, לכן חשוב מאוד לברר כמה שעות ים ניתנות במהלך הקורס, חשוב להדגיש ששעות הים בחלק המעשי של הקורס הן החשובות ביותר והיקרות ביותר לבתי הספר.

מהי שיטת הלימוד במהלך הקורס?

לימוד החומר העיוני באופן עצמאי, לימוד קבוצתי או בשיעורים פרטיים? כמה שיעורים ומהי מסגרת התמיכה והליווי שבית הספר מבטיח לתת מעבר לשיעורים הפרונטליים בכדי שתעברו בהצלחה את כל המבחנים בדרך לקבלת הרישיון המיוחל.

יחס אישי או גמישות בשעות?

בתי ספר גדולים מתגאים בגמישות בשעות ובימי קורסים, בתי הספר הקטנים והבינוניים מתגאים ביחס אישי לכל תלמיד. רוב האנשים מגיעים להישגים טובים יותר כשהם נמצאים במסגרת, חשוב לבחור מסגרת שתתאים לצרכים האישיים שלך מבחינת שעות וכמובן סיוע וליווי אישי מהמדריכים בקורס.

בית ספר עם מועדון שייט?

חלק מבתי הספר מתגאים במועדון השייט הגדול שלהם שכולל הרבה יאכטות מסוגים שונים, האם יש חשיבות למועדון שייט במהלך הלימודים? אז זהו שלא ממש, כל בתי הספר מציעים הפלגות כחלק מהלימודים, חלק מבתי הספר אף אינם מגבילים בכמות ההפלגות במסגרת הלימודים שזהו בהחלט יתרון משמעותי בבחירת קורס סקיפרים. ובבחירת מועדון שייט הנתון החשוב ביותר הינו יחס היאכטות לחברי מועדון, וכמובן שככל שהמספר קטן יותר כך עדיף. וכמובן שלאחר קבלת רישיון סקיפר תוכלו להצטרף לכל מועדון שייט שתבחרו בלי קשר לבית הספר בו למדתם.

והכי חשוב תגיעו להפלגת היכרות

בבחירת בית ספר ללימודי שייט אין תחליף להתרשמות האישית שלכם מבית הספר, מהמדריכים, מהיאכטות ומהאווירה והסגנון שהינו ייחודי לכל בית ספר ומשתנה בהתאם לאנשים, תגיעו להיכרות אישית בה תוכלו לפגוש את הצוות ולהתרשם מהיחס לתלמידים והאווירה.

first-mate01

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *