קייט סרפינג בישראל

Comments 0 by in גלישה
19 בנובמבר 2011

גלישת קייט סרפינג הינו ספורט אקסטרים שתפס תאוצה אדירה בשנים האחרונות בישראל ובעולם כולו, בגלישת קייט כשם הספורט הגולש מחובר לעפיפון (קייט) ומתמרן אותו כדי לייצר כח משיכה בעזרת הרוח, גלישת קייט סרפינג בהשוואה לענפי גלישה אחרים היא מאד אטרקטיבית מכיוון שניתן מהר מאד ללמוד ולהצליח לגלוש באמצעות כח הרוח ולהגיע לרמת הנאה גבוהה מאד רוויית אדרנלין.

לימוד קייט סרפינג

קייט סרפינג זהו ספורט אקסטרים יחסית בטוח אם שומרים על כל כללי הבטיחות אבל תאונות קורות וגם בארץ היו כמה תאונות קשות ולכן מה שחשוב ביותר בוא ללמוד גלישת קייט סרפינג במסגרת מסודרת של בית ספר המתמחה בלימוד קורסי קייט סרפינג ויש לו פוליסת ביטוח מסודרת. ישנם מספר בתי ספר בארץ המתמחים בלימוד גלישת קייט, ברוב המקרים קורס קייט סרפינג מתחיל בשיעור תיאורטי תרגול על החוף של השליטה במצנח ואח"כ שיעורים במים עם מדריך צמוד לכל חניך, ברוב המקרים לאחר 3 עד 4 שיעורים החניך כבר מסוגל לגלוש באופן עצמאי ורוכש את כל הכלים שהוא צריך כדי להתפתח בגלישת קייט.

קורס קייט סרפינג

אתרי גלישת קייט בישראל

במדינת ישראל ישנם מספר אתרים מצויינים לגלישת קייט סרפינג, ראשית כדי לגלוש צריך מאגר מים גדול, כמו הים התיכון או הכנרת, או הים האדון באילת, רוח של 12-15 קשר לפחות.

גלישת קייט סרפינג בכנרת

עונת הגלישה בכנרת במהלך חודשי הקיץ כאשר רוחות מערביות מגיעות מן היום כמעט כל יום בשעות הצהריים עד הערב, החופים הפופולריים לגלישה בכנרת הם חוף הדאיימונד שנמצא בחופה המזרחי של הכנרת. לימוד קייט סרפינג בכנרת הוא מסוכן שכן הקרקע הינה סלעית, ישנו בית ספר של עמית ענבר, קייטאוואי, אשר מתמחה בלימוד קייט גם בכנרת.

גלישת קייט סרפינג בים התיכון

גלישת קייט בים התיכון הינה בעיקר בעונות המעבר בהן יש רוחות צפוניות חזקות של 14-20 קשר, לצערנו מדובר בימים בודדים בכל עונת מעבר מעבר לעונות המעבר ההזדמנויות לגלישה בים התיכון הם בעיקר במהלך סערות מזדמנות בהם יש רוחות חזקות וגם גלים גדולים להם גולשי הקייט מחכים בקוצר רוח כל העונה.

גלישת קייט סרפינג באילת

קורס קייט סרפינג אצל עמית ענבראילת והים האדום הינם המוקד המושלם לגלישת קייט סרפינג בישראל לכל אורך השנה, רוח צפונית המתחיל לרוב בשעות הבוקר המוקדמות ומתחזקת בצהריים מאשרת תנאים מושלמים בשילוב הים הנמוך ללימוד וגלישת קייט סרפינג. בתי הספר המובילים לגלישת קייט באילת הם: בית הספר של עמית ענבר וקייטאיקס אילת.

מידע נוסף ניתן למצוא בפורטל קייט סרפינג בישראל


Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *